Nike Nike katkılarıyla

Hope Alkazar 27. İstanbul Tiyatro Festivali’nin yan etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Hofesh Shechter, Uppercut Dans Tiyatrosu ve Familie Flöz ekibi dopdolu atölye programları ile HOPE Alkazar’da. 


Temel motorin özelliklerinin üzerinde yoğunlaştığın egzersizlere kaybolmayı seviyorsan Hareket Atölyeleri, dansın özgür ruhunu keşfetmeyi istiyorsan Çağdaş Dans Tekniği dersleri, ben sokağın nabzını tutarım diyorsan  Street Style dans deneyimleri HOPE Alkazar’da seni bekliyor.

Ritmini bulmaya tarzını keşfetmeye hazırsan sahne senin.  

Deneyimler Eğitmenler

DENEYİMLER

Movement & Motion Hareket Atölyesi

Çağdaş dans ve hareket odaklı Movement and Motion deneyimi HOPE Alkazar Spor Stüdyosu'nda.

Özgürce hareket etmeye ve bedenini daha yakından tanımaya hazır mısın? Bu deneyimide kuvvet, dayanıklılık, koordinasyon ve esneklik gibi temel motorik özellikler üzerine egzersizler yaparak bedenini dans için hazırlayacaksın. Çağdaş Dans ve Sokak Dansları temellerini kullanarak yapacağın rutinler ve doğaçlama egzersizleri ile de sınırlarını keşfedip, onları aşmaya çalışacaksın.

Deneyim her yaş ve seviye için uygundur.

Çağdaş Dans Tekniği

Dansın en özgür yolunu keşfetmeye hazır mısın? İçimizdeki ritmi keşfetmeye odaklanıp, özgürce hareket edeceğiz. Mekanın bizi götürdüğü farklı dünyaların bedenimizdeki etkilerini ve değişimlerini araştırırken hareketin yarattığı keyifle birlikte sınırlarımızı keşfedeceğiz. Hareketin doğal akışıyla teknik öğeleri birleştireceğiz.

Deneyim Başlangıç ve Orta Seviye için uygundur. 

Street Style

Hip Hop mekanikleri, karakter ve müzikalite (dinlemek, duymak, uygulamak) üzerine, özel eğitim metotları ile ilgili bir deneyim seni bekliyor. Her seviyeye açık deneyimde konsept fikirlerle Hip Hop’ın ritmine kendini bırakırken teknik ve temel teoriler ile tüm potansiyelin ile yaratıcılığını kullanacaksın.

EĞİTMENLER

Fethi Arda Ergül

Fethi Arda Ergül

1992 İstanbul’da doğan Fethi Arda Ergül, dans hayatına Sanem Demirkaya’dan aldığı hip hop dersleri ile başladı. Öğrenciliğinin yanında Dansorium Dans Merkezi’nde asistanlık yaptı ve hip hop dansının yanı sıra latin dansları, sirtaki, halk oyunları gibi birçok alanı repertuarına kattı. Aksanat’da burs kazanarak 1 yıl Çağdaş Dans eğitimi aldı.  Eş zamanlı olarak Korhan Başaran’ın koreograflığında gerçekleşen temsillerde dansçı olarak yer aldı.

Profesyonel olarak hip hop ve modern dansa yoğunlaşan Fethi Arda, İngiltere ve Almanya’ya gidip buralarda aldığı derslerle de eğitimini zenginleştirdi. Bir çok tanınmış sanatçının sahnesinde yer alırken şehrin önde gelen müzikallerinde sahne alıyor ve hip hop dersleri vermeye devam ediyor.  F. Arda ile harekete başlamak için ‘Rezervasyon Yap’ düğmesine tıkla.

Demet Aksular

Demet Aksular

1994 yılında İzmir'de Demet Aksular, 2012 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Çağdaş Dans Anasanat Dalı'nda öğrenimine başladı. Aynı yıl Fransa'da Virginie Dejeux tarafından koreografisi yapılan 'Through The Text Faces' adlı eserde yaratıcı dansçı olarak yer aldı. 2015-2016 yılları arasında Tijen Lawton'ın 'PERSONA/Bulamazsınız Ki Artık Beni' ve Tuğçe Tuna'nın 'En Kötü İş' adlı eserlerinde yaratıcı dansçı/performansçı olarak sahne aldı.

2016 yılında kendi koreografisini ve performansını sergilediği 'Ben, Hiçbir Şey' adlı eser Şebnem Selışık Aksan Sahnesi ve Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde izleyiciyle buluştu. Aynı yıl, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Çağdaş Dans Anasanat Dalı'ndan mezun oldu ve İstanbul Modern Dans Topluluğu'nda dansçı olarak çalışmaya başladı.

Halihazırda İstanbul Modern Dans Topluluğu'nda dansçı olarak görev yaparken, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Çağdaş Dans Anasanat Dalı'nda yüksek lisans öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir. Demet Aksular ile Orta Seviye Çağdaş Dans Teknikleri öğrenmek istersen 'Rezervasyon Yap' düğmesine tıkla.

Kamola Rashidova

Kamola Rashidova

1991 yılında Tashkent'te Kamola Rashidova, dans kariyerine Tashkent Devlet Milli Dans ve Koreografi Konservatuvarı'nda bale eğitimi alarak başladı. 2008 yılında İstanbul'a taşındı ve Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi'nden mezun oldu. 2011 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Çağdaş Dans Ana Sanat Dalı'nda ön lisans eğitimini tamamladıktan sonra öğrenimini Brüksel'deki P.A.R.T.S. (Performing Arts Research and Training Studios) okulunda tamamladı. Kamola Rashidova ile İleri Seviye Çağdaş Dans Teknikleri öğrenmek istersen 'Rezervasyon Yap' düğmesine tıkla.

Mert Özdemir

Mert Özdemir

Profesyonel dans hayatına 2003 yılında Hürrem Sultan Dans Topluluğunda başladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Modern Dans Bölümünden 2011 yılında mezun olan Mert Öztekin, Zeynep Tanbay Dans Projesi ve Çağdaş Bale Topluluğu'nda dans etti.  İstanbul Modern Dans Topluluğu'nda halen yer alırken şehrin ilgi çeken müzikallerinde de yer almaktadır. Mert Öztekin ile Çağdaş Dans Teknikleri öğrenmek istersen 'Rezervasyon Yap' düğmesine tıkla. 

Canberk Yıldız

Canberk Yıldız

1986 yılında Düzce’de doğan Canberk Yıldız eğitim sürecini Almanya’nın Karlsruhe şehrinde ve İstanbul’da bitirdi. Çocukluğundan itibaren Kafkas Halk dansları topluluklarında amatör olarak dansa başladı. Profesyonel hayatına geçişi 2004 yılında Hürrem Sultan Macro Dans Factory'e kabul edilmesiyle başlayıp 2006 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Modern Dans bölümünü kazandı ve okul hayatı ile beraber birçok projede yer alıp yurt içinde ve yurt dışında bu eserleri sergileme fırsatı buldu. 2011 yılında İstanbul Devlet Opera Ve Balesi Modern Dans topluluğunda çalışmaya başlayan Canberk, halen aktif olarak aynı toplulukta dans hayatına devam etmekte. Koreograf ve sanatsal direktörlerden biri olarak görev yapmaktadır.

Edy (Erkan Çiçek)

Edy (Erkan Çiçek)

Artist/sanatçı ismi Edy olarak anılan Erkan Çiçek'in kariyeri 13 yıl önce başladı. Türkiye Breaking Milli Takımında Olimpik kadroda ülkemizi yurtdışında temsil etmektedir. Breaking yanı sıra Hip Hop’ın diğer dallarıyla da ilgileniyor. Aynı zamanda Türkiye’nin birçok yerinde dans atölyelerine eğitmenlik yapıp, bu kültürü yaymak için çabalamaktadır.  Edy ile Break dansın cool kombinasyonlarını öğrenip sahnenin tozunu atmak için hemen 'Rezervasyon Yap' düğmesine tıkla.

RİTMİNİ BULANLAR

Galeriye Git

E-BÜLTENE ABONE OL

HOPE Alkazar’dan son haberleri ilk sen öğren, yenilikleri kaçırma!