Nike Nike katkılarıyla

Beyoğlu’nun sembollerinden Alkazar Sineması, geleceğin yeni sahnesine dönüşüyor: HOPE Alkazar! Nike’ın destekleriyle hayata geçirilen bu platform, herkesi kucaklayan, dijital ve fiziksel bariyerler olmaksızın her yerden erişilebilen bir sahne.

Spor, kültür ve sanat ekseninde gelişen topluluklar oluşturmayı, beraber gelişip güçlenmeyi ve sürdürülebilir bir gelecek hayali kurmayı teşvik ediyor. Kısacası HOPE Alkazar her yönüyle, “Yeni Geleceğin Yeni Hareket Sahnesi” olmayı hedefliyor.

Bu sahneye ilk adımı atmaya var mısın?

ESRA GÜLMEN & HOPE ALKAZAR SPECIAL COLLECTION

09 Mart 2023 - Perşembe

ESRA GÜLMEN & HOPE ALKAZAR SPECIAL COLLECTION

Sanatçı Esra Gülmen’in HOPE Alkazar için hazırladığı ikinci kapsül koleksiyonun öne çıkan parçalarını ilk kez seninle paylaşıyoruz. Merkezinde sosyal fayda olan HOPE Alkazar’ın temsil ettiği değerlerden esinlenerek hazırlanan koleksiyonun her bir parçası ortak bir mesaj taşıyor: ‘Umut, güçlü ve etkili bir eylemdir.’ O yüzden de Esra Gülmen’in hazırladığı bu koleksiyonun satışından elde edilecek gelirin tamamı ile, ülkemizi derinden etkileyen büyük deprem felaketinin ardından, deprem bölgelerindeki yaşam alanlarının kalkınması ve ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sağlamak için İhtiyaç Haritası’na destek olacağız. Koleksiyonun tamamı 9 Mart, Perşembe gününden itibaren Nike İstanbul ve Nike İstinye Park mağazalarında satışa sunulacak.

Devamını Oku

26 Eylül 2022 - Pazartesi

BÜNYAMİN AYDIN, SOKAK GİYİM MARKASI ATÖLYESİ İLE HOPE ALKAZAR’DAYDI

Sokak giyim kültürünü temel alan atölyede Les Benjamins’in kurucusu Bünyamin Aydın tecrübelerini hareketin sahnesi Hope Alkazar’a taşıdı! Bünyamin Aydın tarzlarını kendi markasıyla sokağa taşımak isteyen gençlerle buluştu. Atölyenin birinci bölümünde yaratıcı zihinlerle tanışarak tutkularını ilhama taşımalarına yardımcı oldu. Örnek tasarımlarla gençlerin yaratım sürecininin beslendiği ikinci bölümde, atölye katılımcıları kendi markalarına uygun tasarımlar yarattı. Yarattıkları eserleri Bünyamin Aydın'ın bugün için hazırladığı tasarımlarla buluşturma şansı yakaladılar. Hope Alkazar’ın bir sonraki yaratıcı deneyimini kaçırmamak için takipte kal.

İzle

30 Mayıs 2022 - Pazartesi

BARIŞ YEŞİLBAŞ “DÖVME SALONU” DENEYİMİ İLE HOPE ALKAZAR’DAYDI

Barış Yeşilbaş “Dövme Salonu” deneyimi ile HOPE Alkazar’daydı. Katılımcılarla birlikte ilham aldığı konulardan, tasarım sürecindeki yolculuğundan ve sanatın inceliklerinden bahsettiği günün sonunda herkes yeni bir dövme sahibi oldu. Sen de bir sonraki deneyimin parçası olabilmek için http://hopealkazar.com ’u ziyaret et ve @hopealkazar Instagram hesabını takipte kal.

İzle

24 Mayıs 2022 - Salı

CEDİ OSMAN, ECE GÖZEN VE DENİZ SAĞDIÇ SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İÇİN SAHNEDE

Gozen Institute kurucusu Ece Gözen’in moderatörlüğünü yaptığı söyleşilerin ikincisi “Doğayla Beraber Sürdürülebilir Bir Gelecek” başlığı altında HOPE Alkazar’da gerçekleşti. Cedi Osman ve Deniz Sağdıç’ın konuklar arasında yer aldığı söyleşide doğadan ilham alınarak şekillendirilecek gelecek tasarımları, biyomimikri ve biyo-tasarım kavramları çerçevesinde ele alındı.

İzle

24 Mayıs 2022 - Salı

ECE GÖZEN MODERATÖRLÜĞÜNDE YUVAM DÜNYA İLE DÜNYA GÜNÜ ÖZEL KONUŞMASI

Ece Gözen moderatörlüğünde gerçekleşen “Dünya Günü Özel Konuşması” HOPE Alkazar’daydı. Prof. Gülşah Çobanoğlu, Yuvam Dünya Derneği’nin kurucusu Kıvılcım Kocabıyık ve dijital sanatçı Ecem Dilan Köse’nin konuk olduğu söyleşide bugün nefes aldığımız dünyayı hediye eden organizmaların doğa ile işbirliğinden doğan yeni üretim, tasarım, sanat pratikleri ve bu yeni akımların iklim değişikliği ile olan mücadeleye katkıları konuşuldu. Daha fazlası için HOPE Alkazar Instagram ve Youtube hesaplarını takipte kal!

İzle

11 Nisan 2022 - Pazartesi

YAPAY ZEKÂ SİNEMA SÖYLEŞİLERİ ÜÇÜNCÜ BÖLÜMÜYLE HOPE ALKAZAR’DA

Yapay Zeka Sinema Söyleşileri’nde bu haftanın konuğu yönetmen Ozan Açıktan’dı. Melikşah Altuntaş’ın moderatör, Refik Anadol’un ana konuşmacı olarak katıldığı söyleşide “Türkiye Sineması‘nda Unutulmayan Sahneler” konuşuldu. Nike’ın katkılarıyla HOPE Alkazar’da canlı olarak yayınlanan söyleşiye sen de istediğin an HOPE Alkazar’ın Youtube kanalı üzerinden ulaşabilirsin. Bir sonraki söyleşiyi kaçırmamak için HOPE Alkazar Instagram ve Youtube hesaplarını takipte kal!

İzle

06 Nisan 2022 - Çarşamba

YAPAY ZEKÂ SİNEMA SÖYLEŞİLERİ İKİNCİ BÖLÜMÜYLE HOPE ALKAZAR’DA

Melikşah Altuntaş‘ın moderatörlüğü üstlendiği, Serkan Keskin’in konuk olduğu ve Refik Anadol’un ana konuşmacı olarak yer aldığı Yapay Zekâ Sinema Söyleşisi, Nike’ın katkılarıyla bu hafta da HOPE Alkazar’da canlı olarak yayındaydı. “Türkiye Sineması‘nda Sözcükler ve Senaryolar” başlığı altında gerçekleşen ikinci söyleşiye HOPE Alkazar’ın Youtube kanalı üzerinden ulaşabilirsin. Yeni konu ve konuklarla gerçekleşecek söyleşileri kaçırmamak için HOPE Alkazar Instagram ve Youtube hesaplarını takip etmeyi unutma.

İzle

24 Mart 2022 - Perşembe

YAPAY ZEKÂ SİNEMA SÖYLEŞİLERİ HOPE ALKAZAR’DA

Melikşah Altuntaş‘ın moderatör koltuğunda oturduğu, Ezgi Mola’nın konuk olarak katıldığı ve Refik Anadol’un ana konuşmacı olarak yer aldığı Yapay Zekâ Sinema söyleşisi, Nike’ın katkılarıyla HOPE Alkazar’da canlı olarak yayınlandı. İlk söyleşinin konusu; “Türkiye Sineması‘nda Unutulmayan Karakterler”. Bu keyifli söyleşiye HOPE Alkazar’ın Youtube kanalı üzerinden ulaşabilirsin. Yeni konu ve konuklarla gerçekleşecek söyleşileri kaçırmamak için HOPE Alkazar Instagram ve Youtube hesaplarını takip etmeyi unutma.

İzle

24 Mart 2022 - Perşembe

UMARIM ANNEM DİNLEMEZ HOPE ALKAZAR’DA

Konuşulmayanları konuşan, tabuları konuklarıyla yıkan podcast programı Umarım Annem Dinlemez, herkese ve her söze açık HOPE Alkazar’da her ay yeni bir bölüm kaydediyor. Oyuncu Ahsen Eroğlu ile kaydedilen ilk bölümden sonra bu kez mikrofon milli voleybolcu Zehra Güneş‘teydi. Zehra’nın ilk olimpiyat deneyimini, birbirini destekleyen kadınlarla bir takım olmayı, karşısına çıkan engelleri, geçmişini ve gelecek için hayallerini anlattığı bu bölümü hem UAD’nin kanallarından dinleyebilir hem de HOPE Alkazar’ın YouTube kanalından izleyebilirsin. Umarım Annem Dinlemez’in yeni bölümleri için takipte kal.

İzle

24 Mart 2022 - Perşembe

HOPE ALKAZAR’DA FİLM BAŞLADI

Şubat ayının ilk hafta sonunda HOPE Alkazar, Başka Sinema’nın katkılarıyla yıllar sonra yeniden sinemanın büyüsüyle buluştu. İlk gösterimde salonu dolduranlar, 2020 yılı yapımı Stardust: David Before Bowie filmini izledi. David Bowie gibi HOPE Alkazar’ın değerleriyle örtüşen bir sanatçı profilinin yaşamını konu edinen bir filmin izlenmesi ise buluşmayı daha da anlamlı kılan etkenlerden biriydi. Filmin bitmesinden hemen sonra ise radyo programcısı Kanat Atkaya ve sinema yazarı Melikşah Altuntaş izleyicilerle buluştu ve film hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Sen de HOPE Alkazar’da bir sonraki sinema deneyimini kaçırmamak için takipte kal.

İzle
SOSYALBEN AKADEMİ DE HOPE ALKAZAR’DA

24 Mart 2022 - Perşembe

SOSYALBEN AKADEMİ DE HOPE ALKAZAR’DA

SosyalBen Akademi, 2015 senesinde Ece Çiftçi tarafından SosyalBen Vakfı’nın ikinci işletmesi olarak kuruldu. Türkiye’de gönüllülük oranını artırmayı hedefleyen SosyalBen Akademi kurumsal firmalarla, eğitim kurumlarıyla ve yurt dışındaki üniversitelere hazırlanan öğrencilere sosyal sorumluluk proje danışmanlığı hizmeti veriyor. SosyalBen Akademi, “dünyadan biz sorumluyuz” söylemiyle çıktığı sosyal sorumluluk yolculuğuna birbirinden farklı sosyal sorumluluk projeleriyle devam ediyor...

Devamını Oku

24 Mart 2022 - Perşembe

KONFOR ALANININ DIŞINA ÇIK

Urban Riders’ın deneyimli eğitmenleri sınırları zorlayan dersleriyle HOPE Alkazar ziyaretçileriyle buluşacak. Atletik performansı mental huzurla birleştirmeyi amaçlayan Urban Riders eğitmenleri, seni konfor alanının dışında bir buluşma noktasına davet ediyor...

Devamını Oku

24 Mart 2022 - Perşembe

HERKES YOGA YAPABİLİR

İstanbul’un hareketli günlük yaşamına yoganın iyileştirici gücüyle dokunmak için yola çıkan Cihangir Yoga, hareketin sahnesi HOPE Alkazar’da Her Seviye ve CY1 dersleriyle yeni yüzlerle tanışmayı bekliyor...

Devamını Oku

24 Mart 2022 - Perşembe

REFİK ANADOL'DAN "ALKAZAR RÜYASI"

Dünya çapında interaktif dijital sanat sergilerine ve yeni medya alanında başarılı işlerin altına imzasını atan Refik Anadol'un, Nike iş birliği ile HOPE Alkazar’a özel olarak hazırladığı "Alkazar Rüyası" isimli interaktif enstalasyon, mekanın ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim ve bu deneyimin bir parçası olmayı vaad ediyor.

Devamını Oku

24 Mart 2022 - Perşembe

BİRLİKTE İYİ

Bir hikâyenin ne kadar çok kahramanı varsa hikâye o kadar uzun sürer. HOPE Alkazar, oyunu birlikte oynayanların, birbirini destekleyip yükseltenlerin yeri. Bu sahnede yerini almaya var mısın?

İzle

24 Mart 2022 - Perşembe

SINIR TANIMAZ

Sınır tanımayan bir sahne burası; Beyoğlu’ndan başlayıp sen neredeysen oraya ulaşan. HOPE Alkazar’ı sınırsız deneyimlemeye var mısın?

İzle

24 Mart 2022 - Perşembe

HERKESE AÇIK

Herkese açık bir sahne burası. Herkese eşit, herkesi kucaklayan… HOPE Alkazar’da olduğun gibi sahneye atlamaya var mısın?

İzle

24 Mart 2022 - Perşembe

YENİLİKÇİ

Yeni geleceğin yeni sahnesi HOPE Alkazar, hayata yeni bir yerden bakabilenleri bekliyor. Yeniyi yeniden tanımlamaya var mısın?

İzle

24 Mart 2022 - Perşembe

ÇEVREYE DUYARLI

HOPE Alkazar, azdan çok yaratanların, sıfırı hedefleyenlerin sahnesi. Herkes için sürdürülebilir bir gelecek kurmak için bir araya gelenlerin sahnesi. Yeni geleceğin sahnesine adım atmaya var mısın?

İzle

E-BÜLTENE ABONE OL

HOPE Alkazar’dan son haberleri ilk sen öğren, yenilikleri kaçırma!